Místo: Czech Republic ZměnaClose

Naše historie

Už 120 let pomáhá Landis+Gyr energetickým společnostem lépe hospodařit s energií.

Kapitola 1: Globálním dodavatelem měřidel

Od roku 1896 Landis+Gyr navrhuje a vyrábí vysoce kvalitní a ve své době vždy moderní elektroměry. Díky svému sídlu ve švýcarském Zugu měla společnost přístup k vysoce kvalifikovaným pracovníkům a vytvořila si distribuční síť po celé Evropě s pobočkami v Berlíně, Londýně a Vídni. V roce 1924 se společnost rozrostla na světovou úroveň založením svých prvních zámořských poboček v New Yorku a australském Melbourne.

Růst pokračoval i počátkem 70. let a v roce 1976 učinila společnost Landis+Gyr důležitý krok, kterým byla akvizice výrobce měřidel Duncan Electric ve městě Lafayette v Indianě. Rok 1981 znamenal příchod elektronických měřidel a Landis+Gyr byl na špici tohoto vývoje, když vyvinul a uvedl na trh svou první řadu digitálních měřidel pro průmyslový a komerční segment.

 

Kapitola 2: Elektroměr se stává digitálním přístrojem

Technologické změny a počínající globalizace trhů v důsledku vzrůstající liberalizace a deregulace vyžadují změnu orientace skupiny. Landis+Gyr se posouvá vpřed díky vývoji a zavádění elektronických produktů a uvádí na trh první digitální elektroměr pro domácnosti.

Koncem 90. let pokračuje celosvětový růst společnosti a její rozšiřování díky řadě různých investorů a vlastníků včetně společností Electrowatt, KKR a Siemens. V roce 2004 převzal společnost nový vlastník Bayard Capital of Australia s vizí vybudování nejvýznamnější světové společnosti v oblasti hospodaření s energií, společnosti spojující pozitivní vliv na životní prostředí se zkušenostmi a kulturou v Landis+Gyr.

 

Kapitola 3: Elektroměr se díky ICT stává inteligentním

Nové tisíciletí bylo svědkem úspěchu informačních a komunikačních technologií (ICT) přinášejících nový rozměr funkcionality a průhlednosti dat prospívající jak energetickým společnostem, tak spotřebitelům energie. Ve vlastnictví společnosti Bayard učinil Landis+Gyr 14 různých investic do tohoto sektoru, které přesáhly 1,2 miliardy USD, s cílem překročit hranice dodavatele v oblasti měření a vykročit do oblasti sítí a komunikací.

V letech 2006 a 2007 došlo k akvizici společností Hunt Technologies a Cellnet Technologies, obou v USA, a finské skupiny Enermet Group. Díky těmto přírůstkům učinil Landis+Gyr obří skok ve schopnosti přejít na agresivní růstovou strategii. Kromě komunikačního know-how společností Hunt a Enermet znamená Cellnet s nasmlouvanými 14 miliony obsluhovaných řízených měřicích bodů spolu s unikátní historií poskytování síťových řešení v oblasti AMI, SCADA a DA energetickým společnostem v oboru elektrické energie, plynu i vody pro Landis+Gyr nejširší portfolio na trhu a společnost se stává lídrem v oboru AMI (Advanced Metering Infrastructure).

 

Kapitola 4: Inteligentí měřidla jsou srdcem inteligentní sítě

V roce 2011 převzala společnost Landis+Gyr Toshiba Corporation. Toto spojení, které je na celém světě považováno za partnerství světové třídy ve velmi perspektivním oboru řešení pro hospodaření s energií, zintenzivnilo zaměření na technologii smart metering jako základní stavební kámen při vývoji smart grid a smart community.